ZARZĄDZANIE SIECIOWE

ZARZĄDZANIE SIECIOWE - co to jest?

 

Zarządzanie sieciowe wykorzystuje jedną z dziedzin analityki HR - analizę sieci organizacyjnych do budowy kapitału społecznego organizacji, realizacji jej celów biznesowych i rozwojowych. Najczęściej analizowane są relacje współpracy, przepływu informacji, wiedzy oraz decyzji. Dlaczego? Bo procesy pracy, szczególnie w dynamicznie działających organizacjach, realizowane są coraz częściej niejako „obok” formalnej struktury organizacyjnej, tworząc rzeczywistą sieć powiązań w organizacji. Tą siecią trzeba umieć zarządzać, a więc w pierwszej kolejności mierzyć ją, następnie ją odpowiednio kształtować. 

 

Zarządzanie sieciowe rozwija się na świecie od ok. 25 lat, jednak dopiero upowszechnienie internetowych aplikacji społecznościowych oraz nowoczesnych metod wizualizacji danych umożliwiły jego szersze wykorzystanie. Dzisiaj z powodzeniem stosują je liczne firmy na świecie oraz innowacyjne organizacje w Polsce.  https://en.wikipedia.org/wiki/Organizational_network_analysis

ZARZĄDZANIE SIECIOWE - jak to działa?

 

Naszym klientom udostępniamy jedyną dostępną również w języku polskim platformę zarządzania sieciowego pod nazwą Mapa organizacji, którą rozwija wrocławska firma polskich naukowców Network Perspective Sp. z o.o. Platforma jest indywidualnie dostosowywana do potrzeb klienta i wdrażana w wersji SaaS (wersja rekomendowana) lub Enterprise. Umożliwia wizualizację sieci organizacyjnej i śledzenie zmian w czasie rzeczywistym. Posiada rozbudowany moduł analityczny oraz możliwość udostępniania analiz wybranym grupom użytkowników w uzgodnionym zakresie.  

ZARZĄDZANIE SIECIOWE - dla kogo?

 

Na bazie analiz sieci organizacyjnej firmy prowadzimy projekty rozwojowe wspierające realizację celów biznesowych i HR w średnich i dużych przedsiębiorstwach. Polecamy Mapę organizacji szczególnie firmom szybko rosnącym, przechodzącym zmiany i fuzje, zatrudniającym pracowników wiedzy, zarządzającym rozproszoną strukturą, chcącym konkurować kapitałem społecznym i budującym zwinność. 

Prowadzimy prezentacje systemu i metod pracy z Mapą organizacji. Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu.

ZARZĄDZANIE SIECIOWE - ile to kosztuje?

Cena rocznego abonamentu Mapy organizacji nie przekracza 100 PLN/osobę.  

Dla większych organizacji i abonamentów na 1 rok i dłuższych dostępne są rabaty. Wdrożenie platformy polegające na jej dostosowaniu do specyfiki klienta oraz projekty rozwojowe z Mapą organizacji wyceniamy indywidulanie. Mapa organizacji w wersji SaaS (logowanie przez link) jest tania, wygodna w obsłudze i nie wymaga prac informatycznych po stronie klienta. 

Instalacja Mapy w wersji Enterprise jest nieco droższa i wymaga włączenia do prac wewnętrznego zespołu IT klienta. Do podanych cen doliczany jest podatek VAT 23%.